Doğum Harita Analizinde Güneş ve Ay Tutulması

Her yıl genellikle ve güney ay düğümlerine yaklaşıldığında güneş ve ay tutulmaları meydana gelir. Kadere bağlı gelişebilecek olaylar, tutulmalar üzerinden yorumlanabilir. Adeta yıllarca kapalı duran bir kapının bir an da ardına kadar açılması gibi düşünebiliriz. Eskiden insanlar tutulmaların kötü bir enerji bıraktığını tahmin ediyorlardı. Ancak günümüzde astroloji uzmanlarına göre tam zıttı bir düşünce ön planda. Çünkü tutulma gerçekleştiğinde hayatta acı veren körelmiş, yıpramış ve eskimeye yüz tutmuş tüm alışkanlıklardan ve duygulardan arınma şansınız doğuyor.


Hayata Yepyeni Bir Sayfa Açın!

Tutulma dönemleri kişiler için yepyeni başlangıçları aralayabilir. Örneğin: Yeni bir işe başlanabilir, farklı bir ülkeye gidilebilir, yeni bir ev alınabilir, bebek sahibi olunabilir. Özellikle Yeniay’da gelişen tutulmalar yeni başlangıçlara adım atmak açısından olumlu bir etkiye sahiptir. Dolunay’da gerçekleşen tutulmalar ise içe dönük enerjileriyle yorumlanırlar.


Tutulma Sürprizlerine Hazır Olun!

Çoğu insan tutulma günlerinde olumlu veya olumsuz bir gelişmenin olacağını düşünür. Ancak tutulma sürprizlerinin mutlaka o gün gerçekleşmesini beklemek yanlıştır. Güneş tutulmasının etkileri 15 gün öncesinden başlanıp 1 yıl içerisine kadar farklı zaman dilimlerinde görülebilir. Ay tutulmasında ise 15 gün öncesi başlar ve 6 ay içerisinde kendini göstermeye başlar.