Doğum Harita Analizinde Retro Gezegenler

Gezegenlerin tümü hareket halinde ilerlerler. Aslında hepsi kendi yörüngesinde ve güneş etrafında dönüşlerini tamamlarlar. Dünyadan bakıldığı zaman gezegenlerin kimi zaman durduğu kimi zaman geride kaldığı kimi zaman da tekrardan hareket ettiği gibi farklı görünümler elde edilebilir. Aslına bakılırsa hiçbir gezegenin böyle farklı bir hareket halinde olduğu söylenemez. Bu yaşanan durum tamamen algı yanılmasından ibarettir. Gezegenin retro olması enerjisini tam yansıtamamasına yol açabilir. Örneğin: Kadının doğum haritasında Venüs retrosu varsa bu durum erkeklerle olan ilişkilerinde birtakım problemler yaşayabileceğinin işareti olabilir. Retro gezegenler, yeni başlangıçlar alınırken mutlaka baz alınması gerekir. Çünkü doğru kararlar ve yerinde çözümler üretmek adına ön göstericidir.


Merkür Retrosu:

Yeni başlangıçların yapılmayacağı dönemdir. Bu süreçte yeni bir işe imza atmamanız veya gayrimenkul almamanız önerilir.


Satürn Retrosu:

Yılın 130 gününü retro geçiren gezegen Satürn’dür. Yaşama dair sorumluluklarımızı bilmemizi sağlar, gelişmemizi kolaylaştırır ve kişiliğimizin adım adım olgunlaşmasını sağlar. Retro sürecinde geçmişi sorgulayarak neleri yarıda bıraktığınızı ve ruhunuzu nasıl eğitmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Satürn öğretilerini baz alarak kendinizdeki değişimi kısa sürede fark edebilirsiniz.


Plüton Retrosu:

Retrosu yaklaşık 5 ay süren gezegen ise Plüton’dur. Yüksek enerjiyi, doğum-ölüm gibi olguları ele alır. Retro sürecinde kendinizi içsel anlamda sinirli, olumsuz ve kasvetli hissedebilirsiniz. Sinirli ve gergin yapınızdan dolayı hem kendinize hem de çevrenize negatif bir enerji saçmanız olasıdır. Öfke patlamalarını kontrol edebilirseniz daha sakin ve ılımlı bir Plüton retro süreci geçirebilirsiniz.


Neptün Retrosu:

Gizemin gezegeni olan Neptün, hayal dünyasını ele alır. Bilinçaltında ve bilinç öncesinde yer alan bilinmeyenleri su yüzüne çıkarmaya çalışır. Kişinin hayallere kapılma ve gerçek dünyada uzaklaşma gibi durumlar yaşamasına sebebiyet vermesiyle bilinir. Ayrıca manevi bağlara önem verdiği de unutulmamalıdır.


Uranüs Retrosu:

Özgürlük, yenilik, bağımsızlık hissi gibi duyguları işler. Kişinin belli kurallarını kırdırtır. Ruhunu özgürleştirir ve sinerjisini değiştirir.


Mars Retrosu:

Cesaret, hırs, yaşam başarıları, savaş kabiliyeti, zorluklar karşısında direnme gibi hayata dair farklı konuları ele alır. Retro zamanlarında kendinizi çok sinirli ve agresif hissedebilirsiniz. Ruhunuzda birtakım dalgalanmalar görülebilir ve yaşamın daha yorucu olduğunu düşünebilirsiniz.


Venüs Retrosu:

Aşk, ilişkiler, güzellik, estetik görünüm ve ortaklık gibi farklı temaları işler. Retro dönemlerinde aşk hayatında birtakım çalkantılar yaşanabilir.


Jüpiter Retrosu:

Bolluk, bereket, din, felsefe ve zenginlik gibi konuları yöneten gezegendir. Retro döneminde kişi bu bahsedilen konular üzerine yeni bir kapıyla karşılaşabilir.